Ky është orari i plotë i të gjitha ndeshjeve të Kupës së Botës – finalja do të zhvillohet në një orar të pazakontë

Kupën e Botës fillon më 14 qershor me ndeshjen Rusi – Arabi Saudite në Moskë.

Anglia luan ndeshjen e parë kundër Tunizisë të hënën më 18 qershor.

Këto janë oraret e ndeshjeve që do të zhvillohen:

Ja ndeshjet e grupeve:

  • 14 Qershor: Russia v Saudi Arabia (Group A) – Moscow (Luzhniki), 4pm
  • 15 Qershor: Egypt v Uruguay (Group A) – Ekaterinburg, 1pm
  • 5 Qershor: Morocco v Iran (Group B) – St Petersburg, 4pm
  • 15 Qershor: Portugal v Spain (Group B) – Sochi, 19:00
  • 16 Qershor: France v Australia (Group C) – Kazan, 11:00
  • 16 Qershor: Argentina v Iceland (Group D) – Moscow (Spartak), 14:00
  • 16: Qershor Peru v Denmark (Group C) – Saransk, 17:00
  • 16 Qershor: Croatia v Nigeria (Group D) – Kaliningrad, 20:00
  • 17 Qershor: Costa Rica v Serbia (Group E) – Samara, 13″00
  • 17 Qershor: Germany v Mexico (Group F) – Moscow (Luzhniki), 16:00
  • 17 Qershor: Brazil v Switzerland (Group E) – Rostov-on-Don, 19:00
  • 18 Qershor: Sweden v South Korea (Group F) – Nizhny Novgorod, 13:00
  • 18 Qershor: Belgium v Panama (Group G) – Sochi, 16:00
  • 18 Qershor: Tunisia v England (Group G) – Volgograd, 19:00
  • 19 Qershor: Colombia v Japan (Group H) – Saransk, 13:00
  • 19 Qershor: Poland v Senegal (Group H) – Moscow (Spartak), 16″00
  • 19 Qershor: Russia v Egypt (Group A) – St Petersburg, 19:00
  • 20 Qershor: Portugal v Morocco (Group B) – Moscow (Luzhniki), 13:00
  • 20 Qershor: Uruguay v Saudi Arabia (Group A) – Rostov-on-Don, 16:00
  • 20 Qershor: Iran v Spain (Group B) – Kazan, 19:00
  • 21 Qershor: Denmark v Australia (Group C) – Samara, 13:00
  • 21 Qershor: France v Peru (Group C) – Ekaterinburg, 16:00
  • 21 Qershor: Argentina v Croatia (Group D) – Nizhny Novgorod, 19:00
  • 22 Qershor: Brazil v Costa Rica (Group E) – St Petersburg, 13:00.

Pas ndeshjeve të grupit do të zhvillohen ndeshjet e 1/16

Last 16

  • E shtunë 30 Qershor: 1C v 2D – Kazan, 15:00
  • E shtunë 30 qershor: 1A v 2B – Sochi, 19:00
  • E Diel 1 Korrik: 1B v 2A – Moscow (Luzhniki), 15:00
  • E Diel 1 Korrik 1D v 2C – Nizhny Novgorod, 19:00
  • E Hënë 2 Korrik: 1E v 2F – Samara, 15:00
  • E Hënë 2 Korrik: 1G v 2H – Rostov-on-Don, 19:00
  • E Martë 3 korrik: 1F v 2E – St Petersburg 15:00
  • E Martë 3 korrik : 1H v 2G – Moscow (Spartak), 19:00

Pas ndeshjeve të 1/16 do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Botës

  • E Premte 6 korrik: çerekfinalja e parë 15:00
  • E Premte 6 korrik: çerekfinalja e dytë 19:00
  • E Shtunë 7 korrik: çerekfinalja e tretë 15:00
  • E Shtunë 7 korrik: çerekfinalja e katërt 19:00

Pas ndeshjeve çerekfinale do të mësojmë dy çiftet gjysmëfinale, që do të zhvillohen:

  • E Martë 10 korrik : gjysmëfinlja e parë – St Petersburg, 19:00
  • E Mërkurë 11 korrik gjysmëfinalja e dytë Moscow (Luzhniki), 19:00

Pas ndeshjeve të gjysmëfinales do të zhvillohet edhe finalja e madhe.

Finalja do të zhvillohet më 15 korrik në Luzhniki Stadium me fillim nga ora 16:00.

/GazetaBlic*/