Ky është moti për sot

Moti mbi vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik gjatë ditës së sotme nuk përjashtohen mundësitë për riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperendimi me shpejtësi deri 8m/s.