Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Klubi Alpin Bjeshkatar “Malisheva” ngjet bjeshkët e Gjeravicës (Foto) – Malisheva Press

Klubi Alpin Bjeshkatar “Malisheva” ngjet bjeshkët e Gjeravicës (Foto)

Anëtarët e Klubit Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” të dielën ngjitën Majën e Gjeravicës me lartësi mbi detare 2656m. Që njëherit është maja më  e lartë në Kosovë. Gjithashtu vizituan edhe Bjeshkët e Nemuna një ndër atraksionet më të vizituara nëKosovë. Klubi Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” edhe pse jo i përkrahur mjaftueshëm nga Kuvendi Komunal synon edhe shumë aktivitete më të shumta dhe ngjitje të tjera nëpër vende të ndryshme të karakterit profesional alpin. Kështu ka njoftuar Kryetari i Klubit Alpin-Bjeshkatar “Malisheva” Burim Buzhala për Mp.