Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Kjo ishte Epopeja e parë e UÇK-së e vitit 1999 në Prekaz (Video) – Malisheva Press

Kjo ishte Epopeja e parë e UÇK-së e vitit 1999 në Prekaz (Video)

Ndonëse ende nuk ishte emëruar si “Epopeja e UÇK-së”, qytetarë të shumtë ishin parë në Prekaz disa ditë pas çlirimit të Kosovës, duke bërë homazhe pranë varrit të heroit Adem Jashari dhe familjës së tij, shkruan Magazina.al

Në pamjet e qershorit të vitit 1999, shihen varrezat e familjes Jashari të cilat në atë kohë ishin në gjendje mjaft të rëndë.

Sot, 20 vite pas ngjarjeve të 5,6 dhe 7 marsit, gjërat kanë ndryshuar, lagjja Jasharaj duket krejt ndryshe, ndërsa varrezat e të rënëve kanë marrë pamjen e merituar ndërsa edhe pas kaq viteve me mijëra qytetarë e vizitojnë Prekazin brenda vitit nga gjitha trojet shqiptare.