Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Kilaj prezanton aderimet e reja në PDK, disa nga ata janë nga parteri i koalicionit Nisma – Malisheva Press

Kilaj prezanton aderimet e reja në PDK, disa nga ata janë nga parteri i koalicionit Nisma

Njëri nga kandidatët e koalicionit PDK –AAK-Nisma , Isni Kilaj i cili njëherit është edhe kryetar i degës së PDK-së në Malishevë ka prezantuar disa aderime të reja në PDK.

Sipas një postimi në faqen zyrtare të PDK-së së Malishevës gjatë ditës së djeshme janë antarësuar 12 antarë.

Më poshtë keni deklaratën për media:

 

Partia Demokratike e Kosovës

Dega: Malishevë

25.05.2017

Deklaratë për media

Antarësime të reja në PDK Dega, Malishevë.

Të nderuar qytetarë të Komunës së Malishevës, Partia Demokratike për çdo ditë po rritet me antarë të rinjë. Vetëm sot gjatë ditës janë antarësuar mbi 12 antarë të rinje si dhe ardhje nga subjetet tjera politike. Ne si subjekt politikë ftojmë të gjithë të interesuarit qe veten e tyre e gjejnë në PDK dhe në Fillimin e Ri, ejani dhe bashkohuni drejtë fitoreve të reja për: Zhvillim ekonomik, investime në bujqësi, integrime Euroatlantike.

Antarët e rinjë:

  1. Gentian Ramadan Morina-Bubavec,
  2. Hisni Qazimi, Bubël nga LDK-ja i kalon në PDK
  3. Avdullah Qazimi, Bubël nga LDK-ja i kalon në PDK
  4. Sahit Qazimi, Bubël nga LDK-ja i kalonë në PDK
  5. Hafir Krasniqi, Drenoc nga LDK kalon në PDK
  6. Asllan Krasniqi, Drenoc nga NISMA kalon në PDK
  7. Gazmend Krasniqi, Drenoc nga LDK kalon në PDK
  8. Lumni Thaçi, Shkarashnikë nga NISMA kalonë në PDK
  9. Nuhi Mazreku(Mësues në SHFMU,, Ibrahim Mazreku”Malishevë nga Nisma kalon në PDK

Partia Demokratike të gjithë të antarsuarve të rinjë ju uron sukses me Fillimin e RI

Zyra për informim e PDK- së Dega, Malishevë