Këto janë 12 skuadrat që janë kualifikuar në fazën tjetër (Foto)

12 skuadra kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, shkruan indeksonline.

Barcelona, Baseli, Bayerni, Beshiktashi, Chelsea, Juventusi, Manchester City, Manchester United, PSG, Real Madrid, Roma dhe Tottenham janë skuadrat që do të luajnë në fazën e eliminimit direkt.

Nesër do të mësohen edhe katër skuadrat tjera që do të marrin pjesë në këtë fazë.

Liverpooli, Sevilla dhe Spartaku i Moskës do të luftojnë për dy vende, Shakhtari dhe Napoli për një vend dhe Porto me Leipzig për një vend tjetër. /IndeksOnline/