Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Kështu përshëndeten deputetët e PDK-së me shefin e Listës Serbe (Foto) – Malisheva Press

Kështu përshëndeten deputetët e PDK-së me shefin e Listës Serbe (Foto)

Slavko Simiq i Listës Serbe është parë duke shkuar drejt e te deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, duke i shtrënguar duart me njëri-tjetrin.

Simiq e ka përshëndetur fillimisht Elmi Reçiçën, pastaj Bekim Haxhiun dhe Memli Krasniqin, nga ku më pas edhe e kanë vazhduar bisedën e tyre.

Kjo situatë ka ndodhur pak para fillimit të seancës së Kuvendit.
Sidoqoftë, Lista Serbe po refuzon ta jap; votën e tyre pro Demarkacionit, derisa zyrtarët kosovarë shpresat po i mbajnë ende te partia serbe. Besohet se seanca për marrëveshjen me Malin e Zi pritet të mbahet të martën.