Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Kamioni bllokon rrugën “Rilindja Kombëtare” në qendër të Malishevë” (Foto/Video) – Malisheva Press

Kamioni bllokon rrugën “Rilindja Kombëtare” në qendër të Malishevë” (Foto/Video)

Reshjet e mëdha të bores që kanë përfshirë vendin tonë kanë bërë që të paraqiten vështirësi edhe në qarkullim të automjeteve. Këto reshje si duket e kanë zënë në befasi edhe kompaninë e kontraktuar nga komuna për pastrimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve. Rruga “Rilindja Kombëtare” në qendër të qytetit është e mbuluar me bore dhe e pa pastruar, kjo ka bërë që një kamion që po qarkullonte në këtë rrugë të bllokohet për afër 40 minuta duke bllokuar në tërësi qarkullimin e automjeteve. Për më tepër automjetet e kompanisë për pastrimin e rrugëve nuk shihen fare në terren. Situate e vështirë nga reshjet e mëdha të bores është sidomos në fshatrat e thella.