Java e parë e Majit, ja si do të jetë moti në Kosovë

Mot i ndryshueshëm i vranët dhe me intervale me diell pritet të mbajë gjatë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë, ka bërë të ditur IHMK-ja.

Vranësirat vende- vende sipas këtij instituti, do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-25 gradë Celsius.