Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Jahja Lluka i dhuron libra bibliotekës “Besart Gashi” në Kijevë – Malisheva Press

Jahja Lluka i dhuron libra bibliotekës “Besart Gashi” në Kijevë

lluka_bibloteka

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Jahja Lluka, e ka dorëzuar sot një komplet librash të tij dhe tituj të tjerë, si donacion i Aleancës, në mbështetje të themelimit të bibiliotekës “Besart Gashi”, në Kijevë te Malishevës.

Lluka ka premtuar kësaj biblioteke edhe ndarjen e një kopmjuteri si donacion tjetër që brenda javës do t’i dorëzohet kësaj biblioteke.

Ai ka thënë se ky është fillimi i një nisme të Aleancës për të mbështetur edhe shkolla e biblioteka të tjera në mbarë vendin, të cilat janë të nevojshme dh etë domosdoshme për edukimin e gjeneratave të nxënësve.

Iniciativa për hapjen e biblotekës “Besart Gashi” është ndërmarrë më qellim që të përkujtohët nxënësi i Shkollës së Mesme “Lasgush Poradeci”, Besart Gashi, në Kijevë të Malishevës, i cili fatkeqësisht ka ndërruar jetë nga leukemia.

Hapja e Biblotekës ka për qëllim që të ndihmojë nxënësit dhe shkollën “Lasgush Poradeci”, në të cilën ishte nxënës Besart Gashi. /Telegrafi/