Ja si i lejonte policia maqedonase huliganët që të rrahin deputetët (Foto/Video)

Ishte një moment që shkaktoi dhunën e paprecedentë në Kuvendin e Maqedonisë. Por, kamerat kanë fokusuar gjithçka, që nga momenti i parë i shpërthimit të dhunës.

policia maqedoni

“Almakos” ka publikuar kete video se si ka nisur dhuna ndaj deputetëve në Parlamentin Maqedonisë.

Ndërkohë foto dhe videomaterialet e xhiruara në Kuvend tregojnë se si policia ka reaguar ndaj demonstruesve të dhunshëm.

Nga pamjet shihet se si policia i lejoi demonstruesit sa herë që kanë dashur të hyjnë në ambientet e brendshme, raporton Ina.

vmro3

 

zaev-i-gjakosur-1
Sponsored by Revcontent