Ja si do të jetë moti sot

foto moti

Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat më të ulëta do të jenë 16 gradë Celsius, ndërsa më të lartat do të arrijnë deri në 29 gradë Celsius.