Ja çfarë moti do të ketë sot, mësoni deri në sa do të arrijnë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHMK-së, temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen mesatareve të ditëve tjera.

Minimalet do të regjistrohen nga 13-16 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-32 gradë Celsius