Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Isa Mustafa hakmerret ndaj deputeteve të LDK-së që nuk e votuan – Malisheva Press

Isa Mustafa hakmerret ndaj deputeteve të LDK-së që nuk e votuan

IsamustafaLideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh edhe kryeministri i ri i Kosovës, Isa Mustafa pa kaluar mirë 48 orë, ka arritur që t’u hakmerret deputetëve që e votuan kundër. Asnjë nga deputetët që votuan kundër apo e abstenuan Isa Mustafën, nuk janë emëruar për kryesues të komisioneve të Komisioneve parlamentare.
Sipas gazetës blic një burim brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se kjo është hakmarrja e parë e Isa Mustafës ndaj atyre që e votuan kundër dhe që e abstenuan.
“Ka pasur deputetë shumë më të përgatitur për kryesimin e Komisioneve Parlamentare, sesa ata që janë emëruar. Ta zëmë Teuta Rugova, pa asnjë ditë përvojë është emëruar nënkryesuese e një prej komisioneve më të rëndësishme parlamentar- pra komisionit për Punë të Jashtme”, ka thënë ky burim.
Vjosa Osmani, Doruntinë Maloku, Anton Quni, Arben Gashi, Armend Zemaj, Alma Lama e Fatmir Rexhepi janë lënë jashtë “loje” sa i përket kryesimit të Komisioneve Parlamentare.
Ndërkaq, ata që e mbështetën koalicionin me PDK-në dhe që i dhanë mbështetje Mustafës, ai i ka shpërblyer.
Komisioni për Buxhet dhe Financa do të kryesohet nga Naser Osmani, Komisioni për Integrime Europiane nga Teuta Sahatqija, Komisioni për Drejtat e njeriut, barazi gjinore, persona të pagjetur dhe peticione, do të udheheqet nga Lirije Kajtazi, Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë dhe Telekomunikacion nga Muhamet Mustafa, kurse Teuta Rugova do të jetë Nën-Kryesuese e Komisionit për Politike të Jashtme.
Lideri i LDK-së, Isa Mustafës edhe ditën kur u zgjedh kryeministër nga foltorja e Kuvendit ka shpërthyer ndaj këtyre deputetëve që e votuan kundër dhe që e abstenuan. Mustafa deri sa i ka falënderuar të gjithë deputetët që votuan për, kundër dhe që abstenuan, ka thënë se kjo nuk vlen edhe për deputetët e LDK-së./ Gazeta Blic/