Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
“Isa- Hasha – Esat Pasha” – Malisheva Press

“Isa- Hasha – Esat Pasha”

isa_hashaNjë grafit i ri ka vërshuar rrugët e Prishtinës. Një grafit me rimë dhe me akuzë: “Isa – Hasha, Esat Pasha”.

Aludimi i grafitit është i qartë: Esat Pashë Toptani, një tradhtar i shqiptarëve dhe bashkëpunëtor i Beogradit, pak pas shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë në vitin 1912, shpallur hero nga Serbia dhe i nderuar nga politikanë aktualë serbë .

Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi pritet që më 25 gusht në Bruksel të nënshkruajnë marrëveshjen për formimin e “Zajednicës” serbe në Kosovë.

Një ditë pas tyre, në Vjenë, kryetarja e vendit Atifete Jahjaga nënshkruan Marrëveshjen kufitare me Malin e Zi.

Opozita thotë se me këtë Marrëveshje Kosova ka humbur 12 mijë hektarë tokë. /koha