Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Hiqet sheshi “Adem Jashari” në veri të Mitrovicës – Malisheva Press

Hiqet sheshi “Adem Jashari” në veri të Mitrovicës

14895451-1240250715997177-1080244704-o-1Banorët shqiptarë kanë filluar para pak çastesh largimin e sheshit “Adem Jashari”, në veri të Mitrovicës.

Ata me një pironar janë duke e hequr sheshin që në fakt është një vazo e betonit me një diametër prej 1.5 metra dhe që ndodhet në udhëkryqin kryesor në lagjen e boshnjakëve.

Ndryshe, ky shesh ishte vendosur në korrik të vitit 2014, nga vet banorët e këtushëm, në shenjë sensibilizimi për institucionet, kundër veprimit të sheshit “Car Lazar”, në veri të Mitrovicës./KosovaPress/