Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Gratë e VV-së me aksion simbolik për 8 marsin – Malisheva Press

Gratë e VV-së me aksion simbolik për 8 marsin

Disa aktiviste të Lëvivzjes Vetëvendosje, me rastin e 8 marsit, kanë shënuar një aksion simbolik duke ngjyrosur në disa mure të objekteve disa thënie, në shenjë revolte për pozitën e gruas kosovare në shoqëri.

“Ligji nuk mjafton, pavarësia nuk mjafton. Ne duam më shumë pjesëmarrje në vendimmarrje” ka thënë organizatorja e këtij aksioni.

Ndërkohë edhe në Kuvendin e Republikës së Kosovës është duke u mbajtur një seancë ku po diskutohet për dhunën në familje, si dhe të drejtat e grave.
Deputetja Albulena Haxhiu ka kritikuar ndërkohë kryetarin Kadri Veseli, duke thënë se në institucionin që ai udhëheq ka ndodhur që shpesh të ofendohen shpesh herë femrat