Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Gjuriq: Kosova do ta marrë kodin telefonik vetëm në kuadër të zonës territoriale të Serbisë – Malisheva Press

Gjuriq: Kosova do ta marrë kodin telefonik vetëm në kuadër të zonës territoriale të Serbisë

kodi-telefonik

Në Bruksel po vazhdojnë edhe sot bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për zbatimin e marrëveshjeve për telekomunikacion.

Bisedimet do të fokusohen për finalizimin e gjithë hapave, në mënyrë që Kosova ta marrë kodin telefonik shtetëror +383, transmeton televizioni publik. Ministrja për dialog, Edita Tahiri ka thënë se Bashkimi Evropian ka bërë thirrje që marrëveshja për telekomin të zbatohet ashtu siç palët janë marrë vesh më herët.

Megjithëkëtë, Marko Gjuriq, shef i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, ka deklaruar se Kosova do ta marrë kodin vetëm për përdorim në kuadër të zonës territoriale të Serbisë. Për këtë temë Bashkimi Evropian ka caktuar tri ditë bisedime, në mënyrë që të arrihet marrëveshja.