Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Forca të shumta të Njësisë Speciale nisen drejt veriut – Malisheva Press

Forca të shumta të Njësisë Speciale nisen drejt veriut

Burime te Gazeta Metro tregojnë se dhjetëra autoblinda e vetura te Policisë janë nisur nga Prishtina për ne Jarinje, ndërsa kanë marrë urdhër nga drejtuesit të mos lejojnë hyrjen të territorin e shtetit, të dy ministrave serb.

Ministrin e Brendshëm në Serbi, Nebojsha Stefanoviq dhe atë të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin,  të cilët kishin bërë kërkesë që të hyjnë në Kosovë të hënën.

Lajmi.net mbrëmë ka raportuar se atyre iu është refuzuar kërkesa dhe për shakak të deklaratave lidhur me shtetin e Kosovës.

Hyrja i është refuzuar edhe shefit të zyrës për Kosovë në qeverinë serbem Marko Djuric.