Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Familja nga Kosova aksidentohet në Serbi, të lënduarit barten në Podujevë – Malisheva Press

Familja nga Kosova aksidentohet në Serbi, të lënduarit barten në Podujevë

Dëshmitarët tregojnë se një person me veturë ua ka zënë rrugën dhe e ka detyruar shoferin nga Kosova të devijon nga rruga kështu duke u aksidentuar ku edhe kanë mbetur të lënduar pesë persona, tre prej tyre fëmijë.

Autoritetet e ndihmës së parë nga Kurshumlia iu kanë ofruar ndihmën e parë, pastaj të lënduar janë bartur në kufi me Kosovën ku me ç’rast ambulanca e Podujevës i ka pranuar të lënduarit.

Llapi.info ka kontaktuar edhe me Qendrën Emergjente të Podujevës, mirëpo të njëjtit kanë thënë se është bërë ndërrimi i punëtorëve dhe nuk kanë informacione.

Siç merr vesh Llapi.info i dyshuari për këtë aksident është ndalur për intervistim në Kurshumli.