Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Erërat e forta dhe të reshurat e shiut do të vazhdojnë deri të enjten – Malisheva Press

Erërat e forta dhe të reshurat e shiut do të vazhdojnë deri të enjten

foto 1

Të reshurat e shiut që kanë filluar gjatë kësaj jave, pritet të vazhdojnë deri të enjten.

Kështu nga e enjtja, do të ketë ngritje të temperaturave dhe ndreqje të motit, raporton lajmi.net. Kështu parashikuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës i cili që nga e shtuna ka njoftuar se të hënën pasdite do të ketë çrregullim të motit i cili do të jetë tipik vjeshtor.

Nga anën tjetër, gjatë tërë natës ndërmjet të hënës dhe të martës ka pasur reshje të shiut.

Këto reshje janë shoqëruar edhe me era të forta duke bërë që të ketë edhe thyerje të  mëdha të degëve të pemëve sikurse në rrugën “Xhemajl Prishtina” në Prishtinë, raporton lajmi.net.

Në ketë rrugë, gjatë natës është thyer dega e një bliri duke bërë që të bllokohet tërë rruga në afërsi të tregut.

IMG_3038-1-768x576