Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Emocionuese: Familja e Endrit Morines nga fshati Burim fal gjakun e të birit në varrimin e tij – Malisheva Press

Emocionuese: Familja e Endrit Morines nga fshati Burim fal gjakun e të birit në varrimin e tij

pistap9Sot në varrezat e fshatit Burim u varros Endrit Morina nga fshati Burim me banim në Malishevë i cili humbi jetën në një aksident komunikacioni javë më parë. Në varrimin e tij letra lamtumirës lexuan nxënësit e shkollës fillore “18 prilli” nga Burimi dhe ata të shkollës fillore “Ibrahim Mazreku” ku Endriti ishte nxënës. Familja e Endritit e cila në luftën e UÇK-së, kishte dhënë dëshmorë, sot bëri një akt njerëzor dhe fisnik duke e falur gjakun e të birit Endritit familjes e familjari i së cilës ishte i përfshirë në aksident.