Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Ekspertët e cilësojnë të panevojshme thirrjen për t’iu shmangur vendeve të frekuentuara – Malisheva Press

Ekspertët e cilësojnë të panevojshme thirrjen për t’iu shmangur vendeve të frekuentuara

qeveria

Të panevojshme e kanë quajtur ekspertët e sigurisë thirrjen që Policia e Kosovës u ka bërë qytetarëve për kujdes të shtuar nga rreziku i sulmeve të mundshme terroriste.

Sipas tyre, nuk ka rritje të shkallës së rrezikshmërisë në Kosovë, shkruan sot Koha Ditore.

Kurse partitë opozitare e kanë akuzuar Qeverinë se këtë po e bëjnë me qëllim për të nxitur panik te opinioni para manifestimit dhe protestës së thirrur për të shtunën, më 28 nëntor.

Qeveria e Kosovës të hënën gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura të Këshillit të Sigurisë së Kosovës ka kërkuar nga organet e sigurisë shtimin e masave të sigurisë si përgatitje për mbrojtje nga kërcënimi apo sulmet eventuale terroriste. Krahas kësaj, policia u ka kërkuar qytetarëve që t`u shmangen vendeve të frekuentuara, si: koncertet, ndeshjet sportive, stacionet e autobusëve, qendrat tregtare e të tjera.