Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Edhe shqiptarët e Maqedonisë pro protestave të opozitës kosovare – Malisheva Press

Edhe shqiptarët e Maqedonisë pro protestave të opozitës kosovare

Shqiptaret e maqedoniseShoqata e Kulturës Shqiptare në Maqedonisë përkrah protestat e opozitës kosovare të paralajmëruara për ditën e 28 Nëntorit – Festës së Pavarësisë.

“Jo ndarje. Toka e larë me gjak dëshmori as nuk falet dhe as nuk shitet, ajo vetëm me gjak mbrohet. Edhe shqiptarët e Maqedonisë pro-protestave”, thuhet në njoftimin e kësaj organizate.

Më 28 Nëntor, partitë opozitare në Kosovës do të mbajnë një tubim paqësor kundër Asociacionit të Komunave Serbe dhe demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

Opozita kosovare vlerëson se Asociacioni mundëson ndarjen apo bosnjëzimin e shtetit të Kosovës. /INA/