Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Digjen  makinat qeveritare (video) – Malisheva Press

Digjen  makinat qeveritare (video)

makinat e qeveriseDy makina të qeverisë janë djegur në 48 orët e fundit në parkingjet qeveritare në Prishtinë.

Djegia e parë ka ndodhur në oborrin e Rilindjes ku është djegur një veturë Toyota me targa 3Z ndërsa djegia tjetër ka ndodhur mëngjesin e 27 gushtin ku në ndërtesën para ish gjykatës themelore të Prishtinë është djegur një makinë e Ministrisë së Mjedisit.

Zyrtarë të Policisë së Kosovës kanë konfirmuar për KALLXO.com se për dy djegiet janë hapur raste të shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm.

“Njësitë e Forenzikës dhe ekspertët komunalë të zjarrit janë duke hetuar rreth këtyre incidenteve”, tha Flora Ahmeti, zyrtare për informim në Policinë e Prishtinës.

Kallxo.com sjell pamje ekskluzive të filmuara pak momente pas nisjes së zjarrit./kallxo.com/