Detajet rreth aksidentit që la të vdekur këmbësorin në fshatin Arllat

Rreth orës 20:19 të së mërkurës, një veturë la të vdekur një këmbësor.

Nga raporti i policisë bëhet e ditur se viktima ishte shtetas i Shqipërisë.

Vetura ishte duke lëvizur dhe nga pakujdesia është goditur viktima. Më pas i dyshuari është arrestuar.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar gjersa ka qenë duke lëvizur në rrugë me veturë nga pakujdesia ka goditur këmbësorin, viktimën mashkull shqiptar shtetas i Shqipërisë i cili ka mbetur i vdekur në vendngjarje. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë./Infokusi.com