Deputetja Pantina reagon për vonesat në rrugën Gjurgjicë-Mleqan

shqipe pantinaDeputetja e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje Shqipe Pantina nëpërmjet një statusi në facebook ka reaguar lidhur me vonesën e shkaktuar në rregullimin e rrigës Gjurgjicë-Mleqan.

Më poshtë reagimi i plotë i deputetes Pantina:

Kaluan tri vite qysh se ka fillu zgjerimi i rruges Gjurgjice-Mleqan e gjate vetem 6 kilometra e qe eshte pjese e magjistrales Prishtine-Peje. Derisa ende nuk eshte perfundu njera korsi, ne tjetren tashme kane filluar te hapen gropat. Ministria e infrastruktures qe tri vite nuk arrine te perfundoj 6 kilometra rruge, pra as 5 metra rruge ne dite, qe me lopata me pas punu ish dasht me u perfundu deri tash. Perveq qe banoreve qe kane shtepite per rreth kesaj rruge i edhte bere pothuajse e padurushme jeta, edhe shoferet qe kalojn cdo dite kesaj rruge i duhet qe shume shpesh te i vizitojn automekaniket per shkak te demtimeve qe pesojn makinat, e as numri i aksidenteve nuk eshte i vogel. Kjo qeveri ne cdo aspekt dhe ne cdo cep te Kosoves ia ka bere me te veshtire jeten qytetareve te vendit prandaj sa me shpejt duhet te shkoi, disa prej ministrave ne shpi e disa tjere besa ne burg!

#doreheqje