Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Deputetët e PDK-së ngadalë po e braktisin Thaçin – Malisheva Press

Deputetët e PDK-së ngadalë po e braktisin Thaçin

Një pjesë e madhe e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës kanë votuar për formimin e komisionit hetimor për rastin e 6 shtetasve turq të arrestuar dhe dëbuar nga Kosova.

Ndonëse presidenti turk, Erdogan e falënderoi Hashim Thaçin për dëbimin e “Gylenistëve” për në Turqi, duke konfirmuar se ai ishte prapa kësaj ngjarjeje, deputetët e ish- partisë së tij, votuan që të hetohet ky proces.

GazetaBlic” e ka siguruar listën e deputetëve të PDK-së që mbështetën këtë iniciativë.

Deputetët e PDK-së të cilët kanë votuar pro formimin të këtij komisioni janë:
Memli Krasniqi, Andin Hoti, Bekim Haxhiu, Ganimete Musliu, Abdyl Salihu, Nezir Çoçaj, Evgjeni Thaçi- Dragusha, Blerta Deliu- Kodra, Mexhide Mjaku- Topalli, Flora Brovina, Luljeta Veselaj- Guta, Safete Hadergjonaj, Xhevahire Izmaku ndërsa ka abstenuar nënkryetar i PDK-së, Xhavit Haliti.

Lista e plotë: