Dëmtohet muri i oborrit të shkollës në Vërmicë, i punuar vitin e kaluar (Foto)

Reshjet e shiut që ranë gjatë ditës së shtunë kanë shkaktuar dëme edhe në fshatin Vërmicë.

Një qytetar ka dërguar foto në redaksinë e MalishevaPress, ku shihet se është dëmtuar muri i oborrit të shkollës së këtij fshati. Kjo rrethojë ishte ndërtuar vitin e kaluar, tenderi për ndërtimin e saj i kushtuar buxhetit të Komunës së Malishevës 64,444.00 euro.

Sipas qytetarit muri është dëmtuar për shkak të punimeve të dobëta dhe pa standarde, te cilat mund te shihen edhe në foto, nuk janë lënë hapësira për kullimin e ujit.

Por, papërgjegjësia e qeverisjes Begaj si duket nuk qëndron vetëm tek mbikqyrja e dobët gjatë punimeve. Gjatë ditës së djeshme komuna është munduar ta sanoj dëmin, por duke kamufluar në mënyrën më joprofesionale. /MalishevaPress.