Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Çfarë moti do të kemi gjatë kësaj jave – Malisheva Press

Çfarë moti do të kemi gjatë kësaj jave

moti-696x522Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), nga sot për tërë javën kanë parashikuar që të ketë mot më të butë, të përcjella nga masat relativisht të ngrohta të ajrit të cilat vijnë nga pjesa jugore dhe jugperëndimore e kontinentit.

“Këto masa te ajrit gjatë javës do të fuqizohen duke krijuar kushte për një mot me diell dhe me vranësira të shpërndara”, paralajmëron IHK.

Përndryshe sot minimalja e ditës do të shënoi -7 gradë Celsius, ndërkohë që nga nesër temperaturat do të arrijnë në minimale me -4 e deri në 0 gradë celsius dhe në maksimalet e ditës nga 7 deri në 8 gradë Celsius.