Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Burri i deputetes së PDK-së po e udhëheq operacionin për arrestimin e deputetëve të opozitës – Malisheva Press

Burri i deputetes së PDK-së po e udhëheq operacionin për arrestimin e deputetëve të opozitës

bastisja

Deputetët Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli janë në arrati, pasi që po kërkohen nga policia për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Ndërkaq, deputetja Donika Kadaj Bujupi është në paraburgim 30 ditor.

Burime të “Zëri” brenda Policisë së Kosovës kanë bërë të ditur se polici hetues që po udhëheq operacionin për arrestimin e deputetëve të opozitës është F.G i cili është burri i deputetes së PDK-së Selvije Halimi.

“Zëri” mëson se polici F.G është i përmendur edhe në padinë e deputetit të Vetëvendosjes, Albin Kurti kundër arrestimit të tij.

F.G gjithashtu ka qenë polic kryesor hetues në rastin e Dino Hasanajt, poashtu në rastin  Hamdi Sopa dhe në atë Natali Velijaj dhe në disa raste tjera të rënda.