Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Brenda dy ditësh Shkupi u godit nga 16 tërmete – Malisheva Press

Brenda dy ditësh Shkupi u godit nga 16 tërmete

auto_termet1473758113

Sipas të dhënave më të reja të Observatoriumit seizmologjik, nga mëngjesi i ditës së diel e deri në mbrëmjen e djeshme, rajonin e Shkupit e kanë goditur 16 tërmete.

Tërmeti i parë ishte i shkallës 4.4 Rihter, kurse më i fuqishmi arriti në 5.3 shkallë Rihter. Edhe tërmeti i fundit i mbrëmshëm arriti në 4 shkallë Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte në pjesën lindore të rajonit të Shkupit. Rreth 500 raportime janë bërë nga qytetarët për dëme të shkaktuara nga dridhjet e tokës, ndërkaq dhjetëra persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore nga lëndimet trupore, të shkaktuara gjatë tentimit për të dalë nga shtëpitë dhe objektet tjera./Telegrafi/