Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Betohen 16 kadetë të FSK-së, në mesin e tyre edhe Luan Haradinaj – Malisheva Press

Betohen 16 kadetë të FSK-së, në mesin e tyre edhe Luan Haradinaj

foto-116 kadetë të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë dhënë sot betimin në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë.

Me rastin e kësaj ceremonie ministri i FSK-së Haki Demolli, transmeton kp, tha se FSK është e përkushtuar dhe objektivi i saj është ndërtimi i një force moderne e profesionale të sigurisë, të trajtuar mirë dhe të pajisur me infrastrukturë sipas standardeve të Aleancës Veri-atlantike .

Demolli tha se sot janë rreshtuar kadetët më të mirë, ata që me sukses të dalluar i kanë kaluar të gjitha testet, e që kanë plotësuar më së miri të gjitha kriteret për këtë lloj të studimeve.
Komandanti i Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes, tha se kjo qendër ka bërë një traditë me të cilën po krenohen të gjithë.
Ai iu është drejtuar kadetëve të rinj sipas të cilit ky betim obligon me përgjegjësi të reja dhe e dallon nga moshatarët e tyre, duke dhënë më të madhen prej tyre.

Në mesin e 16 kadetëve që dhanë betimin sot është edhe Luan Haradinaj, djali i dëshmorit të kombit Shkëlzen Haradinaj.
Për të parë nga afër betimin e nipit të tij, në ceremoni kishte ardhur edhe lideri i AAK-së Ramush Haradinaj.