Berisha: 1 milion euro investime çdo vit në bujqësin e Malishevës (Foto)

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJES! Visar Ymeri së bashku me kandidatin për kryetar të Malishevës nga radhët e kësaj partie Adem Berisha, me kandidatët për Kuvendin Komunal Muhamet Bytyçi, Behije Sertolli dhe me kandidatin nga Lladroci Besnik Gegajn, vizituan fermerin Driton Gegaj në fshatin Lladroc.

Berisha tha se me programin qeverisës për bujqësi kemi planifikuar 1 milion euro investime çdo vit,  meqrast fermerët dhe bujqit do të kenë shumë mundësi për zhvillimin e veprimtarisë së tyre dhe zgjerimin e saj.

Më poshtë postimi i plotë i z. Berisha: