Bëhuni gati, ky do të jetë moti për ditët e fundit të muajit

Temperaturat e mëngjesit për ditën e sotme pritet të sillen ndërmjet minus 1 dhe 4 gradë Celsius, kurse ajo më e larta e ditës deri në 8 gradë.

Ndërsa sipas parashikimeve të meteorologëve, të premten dhe të shtunën nuk priten të reshura.

Nga e diela e deri në fund të muajit meteorologët parashikojnë se mbi vendin tonë do të mbajë mot i acartë e me reshje të borës.