Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Banorët e Damanekut të pakënaqur me punën e komunës për pastrimin e përroit (Video) – Malisheva Press

Banorët e Damanekut të pakënaqur me punën e komunës për pastrimin e përroit (Video)

Puna që u bë një ditë më parë në zgjerimin dhe pastrimin e përroi nuk po u pëlqen aspak banorëve të fshatit Damanek të Malishevës.

Ata thonë se Komuna e Malishevës zgjeroi përroi në zonën ku nuk ishte e nevojshme pasi kur ka të reshura është pikërisht pjesa ku u ndërprenë punimet ajo që vërshohet nga ujërat, njofton Klan Kosova.

Përfaqësuesi i kësaj lagje, Burim Krasniqi. pohon se komuna i kishte premtuar qysh para katër viteve që ky përrua të pastrohej tërësisht.

Por, derisa Burim Krasniqi, thotë se kreu i komunës ia pranoi të jetë kryer puna, në komunë thonë se punimet vetëm sa kanë nisur ani se ky projekt nuk ishte në planifikimet e tyre.

Kronikë nga Iliri Pireva.