Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Asamblisti i LDK-së publikon disa foto të rrugëve në fshatin Bardh (Foto) – Malisheva Press

Asamblisti i LDK-së publikon disa foto të rrugëve në fshatin Bardh (Foto)

Asamblisti i LDK-së në Kuvendin Komunal në Malishevë, Valon Krasniqi, ka dërguar nV redaksinë e Mp disa fotografi që pasqyrojnë gjendjen e rrugëve në fshatin Bardh. Ai po ashtu ka komentuar edhe situatën se si komuna qëllimisht nuk ka ndarë buxhet për rregullimin e këtyre rrugëve.

Më poshtë gjeni fotot dhe shkrimin e asamblistit Valon Krasniqi:

Kjo rrugë është në fshatin Bardh ( Lladroviq ), quhet rruga “Jemin Fazlia ” dhe është pothuaj lagjja me e vjetër që është dashtë moti të përfundojnë bashkë me rrugën tjetër afër saj  “Ramadan Berisha”.  Këto rrugë janë premtuar në balotazh nga kryetari Begaj që dot asfaltohen janë jo kalues sidomos kur ka reshje shiu e bore , dhe fare nuk figurojnë në buxhet për 2018 , sigurisht që do bëj përpjekje pasi edhe vet jam pjesë e kuvendin që këto lagje të asfaltohen pasi që është e domosdoshme për qytetaret , këto dy lagje meritojnë ose me mirë të them kanë merituar qysh moti së paku asfaltimin ngase këto dy rrugë kanë qen edhe rrugë lidhëse edhe në kohen e Luftës së lavdishme pasi që janë rrugë lidhëse për në Kleçkë e po ashtu në pjesën ku ishin njësitet e UÇK dhe thuaj një nder rrugët me të vjetra të fshatit , dhe sigurisht që për 2019 do të jen prioritetet e mia kryesore që do i paraqes në kuvendin komunal, mirëpo kërkoj nga të gjithë kandidatet për kryetar komune që të kursehen nga premtimet e tyre sidomos në balotazhe ose ose të i realizojnë në kohen e limituar që ata i premtojnë ngase qytetari duhet ta dijë që Kuvendi Komunal është përcaktua i shumë projekteve në komunën tonë e për vitin 2019 sigurisht që do i marr të gjitha masat që këto lagje të asfaltohen.