Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Arrestohet Kallashi, dhe 4 kolegë të saj – Malisheva Press

Arrestohet Kallashi, dhe 4 kolegë të saj

kallashiPesë persona janë arrestuar në Prizren, pas një bastisje që është kryer në lokalin e natës “Kobra City” në Landovicë. Në mesin e të arrestuarve është Donjeta Kosumi, e njohur si “Kallashi”.

Rastin për KTV-në e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Prizren, Hazir Berisha, i cili ka thënë se bastisjes i ka paraprirë një rrahje, që kishte ndodhur para disa ditësh, në ambientet e një objekti afarist, ku të dyshuarit kishin rrahur 4 persona.

Zëdhënësi Haziri, i ka thënë KTV-së se njëri nga të dyshuarit është i njohur për policinë e Kosovës, pasi që dyshohet të jetë i përfshirë në më shumë se 130 vepra të ndryshme të kundërligjshme.

Gjatë bastisjes janë gjetur 3 pistoleta, një armë gjysmë-automatike, një sasi e substancave narkotike dhe prova të tjera materiale. Hetimet për këtë rast janë duke vazhduar, derisa në vendin e ngjarjes ka qenë edhe prokurori , bashkë me drejtorin rajonal të Policisë për Prizren.