Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Arrestimet kolektive të opozitës, “logjikë diktatoriale” – Malisheva Press

Arrestimet kolektive të opozitës, “logjikë diktatoriale”

arrestimet_masive

Policia e Kosovës ka bastisur zyrat e lëvizjes “Vetëvendosje” duke mos e paraqitur asnjë urdhër me shkrim, kanë thënë drejtues të këtij subjekti, shkruan sot Koha Ditore.

Ndërkaq Policia e Kosovës, që nuk ka dëshmuar të kundërtën, ka ekspozuar gjësendet e konfiskuara, që i kanë quajtur “të rrezikshme dhe vdekjeprurëse”.

Por, përfaqësues të shoqërisë civile kanë thënë se arrestimet kolektive të aktivistëve të VV-së dhe bastisja e zyrave të kësaj partie janë bërë qartësisht me urdhër politik të Qeverisë së Kosovës.

Sipas tyre, Qeveria është duke ndjekur “logjikën diktatoriale” të Lindjes. (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)