Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Armando Sadiku shënon hat-trick në Kupën e Zvicrës – Malisheva Press

Armando Sadiku shënon hat-trick në Kupën e Zvicrës

armando_sadikuSiç duket ky do të jetë një sezon i madh për shqiptarët që luajnë në futbollin zviceran. Pas paraqitjeve të mira të Gashit edhe sulmuesi tjetër i kombëtares Armando Sadiku ka treguar vlerat e tij.

Armando Sadiku ka arritur të shënojë hetrik në ndeshjen e Kupës së Zvicrës, në fitoren e thellë prej 1-6, që ekipi i tij, Zurich e shënoi ndaj FC Tavannes/Tramelan.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, arriti të shënojë 3 gola brenda njëzet minutave për Zurichun, raporton Koha.net.

24 vjeçari nga Elbasani, golin e parë e arriti vetëm pas 6’ minutave lojë, por ai nuk u ndal këtu pasi shënoi edhe dy herë në minutat 15’ dhe 20’.