Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Albin Hoti nga Malisheva vendos rekordin e ri në diciplinën 2000 m në Kosovë (Foto) – Malisheva Press

Albin Hoti nga Malisheva vendos rekordin e ri në diciplinën 2000 m në Kosovë (Foto)

albin1Atleti Albin Hoti nga Malisheva, ka qene pjesëmarrës në garën e vrapimit në Kampionatin individual të Kosovës, që u mbajtë në Mitrovicë me 10.09.2016. Ai është shpallur kampion i Kosovês për grupmoshën U 16 dhe ka thyer rekordin e mbajtur deri më tani në diciplinën 2000 m.  Rekordi i mëparshem ishte 6.50.82, kurse atleti Albin Hoti 2000 m i kaloj për 6.24.90.

Trajneri Ardian Mazreku është shprehur tejet i knaqur  dhe ka theksuar se rezultatet e mira të Albinit do të vazhdojnë edhe në garat e radhês që i kemi këtë vit./MalishevaPress/ albini4albini3albin2