Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Alarmi i NASA-s: Fundi i 2015-ës me tërmete, të ftohtë ekstrem dhe vdekje masive! – Malisheva Press

Alarmi i NASA-s: Fundi i 2015-ës me tërmete, të ftohtë ekstrem dhe vdekje masive!

2015Sipas disa kushteve ekstreme të motit, tërmetet, përmbytjet, uraganet që në Amerikë janë prezentë më shpesh, njerëzit kanë filluar të pyesin veten nëse Shtetet e Bashkuara janë në të vërtetë laboratori më i mirë për kushtet ekstreme të motit.
Cikli i temperaturave ekstreme të ulëta dhe stuhitë është vetëm fillimi i një periudhe afatgjatë që fillon me zvogëlimin e energjisë diellore në rrugën e natyrës.

Prandaj faktori njeri me ndihmën e Chemtrails ka zvogëluar intensitetin e periudhave diellore për të reduktuar ngrohjen globale dhe me këtë shkaktohet “Vitin e akullit të vogël”?

Sipas shkencëtarit dhe klimatologut të NASA-së, John Casey, rekord i dëborës dhe të ftohtit në Nju Jork dhe Shtetet e Bashkuara është vetëm fillimi i tridhjetëvjeçarit të ciklit e të ftohtit ekstrem për të vazhduar për shkak të reduktimit të energjisë diellore që emetohet në Tokë.

Nëse Casey është i drejtë, jo vetëm se një numër i madh i njerëzve do të ngrijnë, por priten edhe tërmete të mëdha, dhe shpërthimet vullkanike janë të mundshme në disa pjesë të planetit.

Akulli dimri i herët përfshiu pothuajse të gjithë kontinentin e Shteteve të Bashkuara, dhe Casey mendon se kjo periudhë do të zgjasë për dekada të tëra.

Ky ish-inxhinier dhe konsulent në NASA ka botuar librin e tij provokues të quajtur “Dimër i zymtë: Dielli do të hedh të ftohtin që do të zgjasë 30 vjet”, në të cilën paralajmërohet ndryshime radikale në klimën globale.

“Toka po ftohet me shpejtësi të madhe”, thotë ai. “Nëse udhëheqësit e botës nuk reagojnë shumë shpejt, na presin ditë të errëta dhe të ftohta”.

“Nëse ju shikoni në kurbën e temperaturës globale për 100 vitet e fundit, ju do të shihni se vjen një rënie të mprehtë që ndodhi pas 2007. Ishte rënie e mprehtë e temperaturës globale gjatë 100 viteve të fundit”. /javanews/