Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Aksident në magjistralen Prishtinë – Pejë, lëndohen zyrtaret e Komunës së Drenasit – Malisheva Press

Aksident në magjistralen Prishtinë – Pejë, lëndohen zyrtaret e Komunës së Drenasit

Në mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën Prishtinë- Pejë ku si pasojë kanë aksedentmbetur të lënduar dy persona.

Lajmin për Klan Kosova, e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë Daut Hoxha, i cili konfirmoi se personat e lënduar nga ky aksident ku u shkaktuan edhe dëme materiale, janë dy zyrtare të departamentit të qendrës për regjistrim në Komunën e Drenasit.

Zëdhënësi Hoxha tha gjithashtu se me rastin është duke u marr njësia për trajtimin e aksidenteve në autostradë dhe të gjitha ekipet kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Bëhet e ditur që njëra nga dy veturat e aksidentuara, ishte veturë zyrtare e Komunës së Drenasit, njofton Klan Kosova.

Personat e lënduara, janë dërguar për trajtim të menjëhershëm në QKUK.