Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
Adem Jashari i vrarë, pak pas ofensivës ndaj Jasharajve (Pamje të rënda) – Malisheva Press

Adem Jashari i vrarë, pak pas ofensivës ndaj Jasharajve (Pamje të rënda)

Sot në Prekaz përfundon manifestimi i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me ndezjen e flakadanëve.

Komandanti legjendar Adem Jashari, dhe familja e tij njëjtë sikurse çdo mars, edhe këtë vit janë vizituar, e nderuar nga mija qytetarë që çdo vit, çdo mars shkojnë dhe përkulen para heroizmit të kësaj familje.

Nga pamjet e ndryshme të bëra në Prekaz, para dhe gjatë luftimit frontal të familjes Jashari me forcat serbe, është edhe një e realizuar nga agjencia e lajmeve AP, ku heroi shqiptarë shihet i vdekur.

Pamja e tij, i mbuluar me gjak, tregon edhe më mirë për luftën që ai bëri.