Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
500 ushtarë amerikanë vijën në Kosovë – Malisheva Press

500 ushtarë amerikanë vijën në Kosovë

Një batalion i ushtarëve amerikanë do t’i bashkohen NATO-s në Kosovë, njofton Klan Kosova.

500 ushtarët janë kontingjent i trupave nga Arkansasi, Teksasi, Karolina Veriore, Oklahoma, Kalifornia dhe Nju Jorku.

Trupat pritët të zëvendësojnë ushtarët amerikanë që po u mbaron misioni në Kosovë me 19 korrik.

Ky do të jetë rrotacioni i 23-të i ushtarëve amerikanë në Kosovë, prejse kanë ardhur së pari në vitin 1999.