Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/index.php:52) in /home/besnikzki/webapps/malishevapresswp2/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
22 vjeçari nga Tërpeza rrëzohet nga ndërtesa ku po punonte, ndodhët në gjendje kritike – Malisheva Press

22 vjeçari nga Tërpeza rrëzohet nga ndërtesa ku po punonte, ndodhët në gjendje kritike

Një person me iniciale G. K. nga fshati Tërpezë është rrëzuar sot nga një ndërtesë e lartë në “Rrugën B” në Prishtinë. Sipas informacioneve ai ka rënë nga kati i nëntë i nderteses ku ishte duke punuar. Ai aktualisht është në gjendje të rëndë shëndetësore sipas Ejup Govori, doktor kujdestar por gjendja e pacientit është shumë e rëndë dhe nuk është e mundur të futet në operacion. “Një informatë e tillë nuk është e vërtetë, por qëllim keqe ose nuk e di çka. Gjendja e pacientit është shumë e rëndë, ne jemi duke u përpjek me stabilizu pak gjendjen, me ngrit tensionin. Mirëpo është një lëndim i rëndë, ai ka ra nga 21 metra lartësi edhe nuk është problemi që ka mungesë të kirurgëve, ose që e shpëton një kirurg pasi që nuk është indikacion me shti në operacion pasi që gjendja është shumë e rëndë”, është shprehur Govori. Ai ka shtuar se pacientit i është dhënë përkujdesja e nevojshme nga stafi mjekësor, por gjendja po vazhdon të jetë e rëndë. “Pacienti nuk ka nevojë me hi në operacion sepse ka lëndime të rënda dhe duhet ti stabilizohet gjendja, nëse i ngritet tensioni dhe ka shenja vitale, i ka marrë 6-7 doza gjak deri më tash edhe prapë si ngitet tensioni, kurse nuk shtihet në operacion në bazë të deklaratave.” u shpreh Govori. Sipas tij, nëse ka nevojë për kirurg në mënyrë që të intervenohej, ata janë të qasshëm pa asnjë problem. Sipas informacioneve ky aksident ka ardhur nga pasiguria e firmes ndertmiore per te cilen ai punonte. G.M nuk ishte as mburoj e as i lidhur, por as objekti nuk kishte skele.